Jak nalepit fólii?

folie

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 1. Fólie spolehlivě lepí a drží na hladkých, suchých a čistých plochách (kov, sklo, lak, plast atd.).
 2. Před aplikací je potřebné důkladně odstranit všechny nečistoty, případně zbytky konzervačních látek (doporučujeme čistý líh, případně námi nabízený produkt Avery Surfrace Cleaner – odstraňovač nečistot, který povrch důkladně odmastí). Týká se to hlavně nových automobilů, které jsou chráněné velkou vrstvou konzervačního vosku od výrobce.
 3. Aplikované plochy musí být dokonale suché, jinak hrozí nebezpečí vzniku bublinek. Platí to pro lepení za sucha.
 4. U všech fólií je počáteční lepivost nižší, protože i po přitlačení zůstávají malé plošky, které ještě nemají kontakt s podkladem, takže plnou lepivost nedosáhnete ihned. Lepivost se samovolně zvětšuje s přibývající dobou po nalepení, obvykle po 24 hodinách. Čerstvě nalepené fólie proto chraňte před okamžitou zátěží a silnou vlhkostí. Po nalepení fólie na automobil NEJEZDĚTE cca 1 týden do myčky a radši auto neumývejte po tuto dobu vůbec. Teplé a suché prostředí celý proces zkracuje i cca o 2-3 dny. Tlakovému umývání (WAPU) se taktéž radši vyhněte.
 5. Preciznost a absolutní čistota jsou zárukou dobrého výsledku. Pamatujte, že u průhledných fólií je každé smítko na lepidle brzo vidět. A nejen na průhledných fóliích, ale skoro na všech fóliích je vidět například i vlas, který zůstane pod nálepkou.
 6. Nevykonávejte lepení za extrémně nízkých teplot. Pro lepení je nejvhodnější teplota vzduchu a podkladu okolo 20° C. V zimním období využijte vyhřívanou garáž, v případě, že tuto možnost nemáte, zamyslete se nad jinými alternativami.
 7. Vždy odstraňte silikonový papír z fólie rozložený na ploše, nikdy ne naopak! Samozřejmě, že to někdy takhle nejde.

PRACOVNÍ POMŮCKY

 • PVC, filcová nebo silikonová stěrka,
 • lepicí páska na přichycení fólie, nůžky, širší stěrka s hladkou hranou,
 • řezací pomůcky – nože,
 • při mokrém lepení – houba, nechlupatá utěrka, větší nádoba (nejlepší je použít postřikovač na květiny), čisticí prostředek neobsahující silikon,
 • fén nebo horkovzdušná pistole s regulací teploty.