Alfa Romeo Montreal a 166 a GT

Alfa Montreal

Alfa Romeo Montreal

Výroba tohoto vozu probíhala v letech 1970 až 1977, ale prototyp tohoto modelu byl představen již v roce 1967 na Mezinárodní světové výstavě v Montrealu (odtud pochází i jeho název) u příležitosti sto let od založení Kanadské federace jako model, který je předzvěstí technologického pokroku té doby. V roce 1970 byl tento model představen na Autosalónu v Ženevě a začala sériová výroba. Jedná se o italský sportovní vůz, který oplývá vysokou prestiží a je schopný podávat vysoké výkony (200 k) a dosáhnout rychlosti přes 220 km/hod. Vůz byl určen ke každodennímu použití ve městě.

Celkem bylo vyrobeno na 3925 kusů. Prostor pro cestující byl u tohoto modelu velmi vytříbený a elegantní, neboť byl vybaven racionálními sedadly a ovladače byli snadno přístupné. Originální karosérie je charakteristická aerodynamickými konvexními liniemi s plochou kapotou a předními světlomety stíněnými mřížkami. Díky svému nadčasovému designu se jedná o jedno z nejvíce oceněných luxusních sportovních.

Alfa Romeo 166

Alfa Romeo166Sedan Alfa Romeo 166 byl italskou automobilkou v roce 1998 představen na autosalonu ve Frankfurtu a stal se novým nástupcem modelu 164. Vyvážený design z pera Waltera de Silvy důstojně obhajuje tradici dynamických víceválcových limuzín. Tento typ uzavírá modelovou řadu a ve vyšší střední třídě alternuje limuzínám kalibru ME E, BMW 5, Audi A6 a další, avšak na jejich překonání Alfě chybí dostatečná prestiž. Dnes už se auta tak nepropagují (čtěte více).

Alfa Romeo GT

Před nástupem Alfy Romeo GT existovaly obavy o tom, zda tento vůz nebude pouhou kopií 156. Designeři automobilky stáli před velmi těžkým úkolem, měly vytvořit automobil, který nebude kopírovat 156, ale zároveň využije prvky dnešních modelů, připomene tradici značky a při tom uchvátí nové zákazníky, bude vyčnívat, ale zároveň nebude pobuřovat a také bude sportovní, ale ne agresivní. Díky novému designeru automobilky se toto vše povedlo a vůz zabalený v novém kabátu stále vyráží dech.