Alfa Romeo Giulia a Spider

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia, vůz navržený větrem, je limuzína s dosud nevídanou a překvapivou linií a uříznutou zádí. Tento vůz byl představen v roce 1962 na autodromu v Monze. Tento model byl automobilem nižší střední třídy, který byl vyráběn do roku 1978. Jak z hlediska mechanického, tak z hlediska tvaru karosérie představují esenci avantgardních řešení, která jsou označována těmi nejlichotivějšími slovy ze stran techniků i veřejnosti.

Alfa Romeo Giulia má motor, který byl upraven z typu Giulietta, s objemem 1750 cm3. Kromě obyčejných rodinných vozů se vyráběl i jako výkonný sportovní vůz pro závody. Nejslavnějšími sportovními verzemi byly TZ a GTA, které sbírali četná vítězství jak na silnici, tak na závodní dráze. Skutečnou bombou je však GTA s hliníkovými dveřmi a kapotami, vytvořená pro závodění v soutěžích kategorie Turismo.

Alfa Romeo Spider

Alfa Romeo Spider je sportovním kabrioletem italské automobilky Alfa Romeo vyráběn od roku 1966 až do roku 1993. Během tohoto vývoje se moc nezměnil, avšak v roce 1994 přišla pátá řada, která byla velmi odlišná. Jedná se o jeden z nejlíbivějších italských vozů šedesátých a sedmdesátých let, který byl představen na ženevském autosalonu. Jedná se o poslední vůz, který byl navržen Battistem Pininfarinem, který v roce 1966 zemřel.

Prvním názvem tohoto modelu bylo Duetto, jméno Spider se uchytil později především v anglicky mluvících zemích. Vůz byl vybaven výkonným motorem a vyznačoval se precizním řízením a přesnými brzdami. Celkem bylo vyrobeno 80 000 vozů. Kvůli své vysoké ceně si tento vůz mohli dovolit spíše vyšší vrstvy.